Tenis  |    0 yorum  |    14.7.2018

Yonex tarihinin en yüksek spin üreten Raketi ile defansı ofansa çevirin

Yonex, şirket tarihinin en yüksek spin üreten raketini – yeni VCORE – 2018 Eylül ay'ı içinde piyasaya sürecek olmanın gururunu yaşıyor.

Tenis hızlı şekilde gelişim gösterirken günümüz oyuncularının, defansif bir oyunu ofansif hale getirmek için rakip sahanın derinliklerine ulaşacak, yüksek yörüngeli spin vuruşlar yapmaları gerekiyor.

Denis Shapovalov ve Caroline Garcia’nın VCORE SV raketlerinin başarısını daha da ileriye taşımaları için, Yonex yeni bir teknoloji ile yeni VCORE’da “Aero Trench”, “Liner Tech” gibi yenilikler ile daha gelişmiş ve spin-dostu aerodinamik bir çerçeve geliştirdi.

Üst düzey tenisçilerin oyunlarını araştıran Yonex, spin potansiyelini azamiye çıkartacak benzersiz bir savurma (swing) analiz sistemi geliştirdi. Raketin kilit noktalarına uygulanan güçlendirilmiş Aero Fin ve yeni Aero Trench bileşimi sayesinde, inanılmaz bir spin sağlayan hızlı ve aerodinamik bir raket ortaya çıktı.

Yeni VCORE’un spin potansiyeline ek olarak, özel Liner Techgromet'leri dıştaki ana kordajları gerip uzatarak kordaj hareketlerini ve geri tepmeyi destekleyerek oyuncuların topa daha fazla spin kazandırmasını sağladı. Yonex ayrıca yeni VCORE raketlerin saplarına kattığı Namd* grafit sayesinde, artırılmış spin potansiyeline daha fazla tork ve esneklik getirdi.

ATP 2017 turnuvasının “Yarının Yıldızı” ve dünya sıralamasında ilk 25’te** yer alan en genç oyuncu ünvanlı Denis Shapovalov yeni VCORE raketinin açılışını Washington Open’da yapacak. Dünya sıralamasında 6.** olan Caroline Garcia ile erkekler tprak kortta iki kez şampiyonluk alan Steve Johnson bu yaz yeni VCORE raketi ile turnuvalarda yer almaya başlayacaklar.

* Namd, Nitta Corporation tarafından geliştirilen, karbon nanotüplerin karbon fiber kompozitlerde eşit dağılımını sağlayan bir teknolojidir.

** 24 Haziran 2018 itibariyle açıklanan sıralamalara göre

YENİLİK

Kafa Hızını Arttırmak
Yeni Aero Trench Teknolojisi ve Geliştirilmiş Aero Fin'ler

Aero Trench, daha yüksek spin potansiyeli elde etmek için raket kafasının tepesindeki grometleri çok özel bir şekilde saklayarak hava direncini azaltır.

VCORE SV raketlerinde de uygulanan Aerodinamik finler geliştirilerek VCORE raket kafasının alt kısmına doğru yerleştirilmiştir. Yeni Aero Fin'ler, geliştirilmiş manevra yeteneği sağlamak için stratejik şekilde oluşturulmuş kesimlerdir.

En Yüksek Top Kavrama
New Liner Tech Gromet Tasarımı

Seçilmiş grometlerde kordaj giriş açılarını ciddi şekilde daraltarak dıştaki ana kordajların uzatılması ile daha geniş bir tatlı nokta (sweet spot) oluşturuldu ve daha yüksek geri tepme sağlandı. Artırılmış kordaj hareketi ile oyuncular topu kavrayarak fazladan spin elde edebilmekteler.

Yeni Raket Kafası Şekli ve Grafit
Yeni nesil Namd grafit kullanımı ve yuvarlama boyutunun düşürülmesi (şekildeki mavi bölge) yeni VCORE’un raket kafasına daha fazla tork, topa da daha fazla spin kazandırdı. 

* Ölçümlerde konvansiyonel raketler yerine savurma makinesi (swing machine) kullanılmıştır.

OYUNCUYA YARARLARI

Daha hızlı raket manevra kabiliyeti

Hava direncinde %11 oranında düşüş*

Spinde artış

Top ve kordaj temasında %6 artış* 

Spinin %7.3 oranında artması ile daha yüksek hızda spin!

Yonex Raket Teknolojisi

Özgün “Isometric” Teorisi
30 yılı aşkın süre önce geliştirilen ISOMETRİK tasarım tatlı noktayı %7 oranında* arttırdı. Konvansiyonel bir yuvarlak raket kafası ile karşılaştırıldığında, kare şeklindeki ISOMETRIC raket, kesişen dikey ve yatay kordajları en verimli şekilde kullanarak daha geniş bir tatlı nokta oluşturur.

* Yonex tarafından test edilmiştir.

Bu yazı hakkında yorum bulunamamıştır. İlk yorumu siz ekleyebilirsiniz >

YORUNUMUZU EKLEYİN