Tenis  |    0 yorum  |    17.7.2018

Wimbledon 2018: Kerber üçüncü Grand Slam'ini kazanırken Yankı Erel çiftlerde şampiyon oldu

Angelique Kerber (VCORE, POLYTOUR FIRE-120)(GER) Amerika Açık ve Avustralya Açık zaferlerinden sonra üçüncü Grand Slam şampiyonluğunu Wimbledon'da elde etti. Kerber bu zaferi, bundan önce 7 kez şampiyon olmuş olan rakibi Serena Williams (USA) karşısında ve 6-3, 6-3 setlerle kazanırken, 2016 yılında yine Serena'ya kaybettiği Wimbledon finalinin de rövanşını almış oldu.

Zaferini "bir rüya gerçek oldu... Serena gibi bir şampiyon karşısında en iyi tenisimi oynamam gerekiyordu" diye ifade eden Kerber,  Wimbledon'u Steffi Graf'tan sonra ve 1996'dan bu yana ilk kez kazanan Alman tenisçi oldu. Bu şampiyonuğu sonrası WTA sıralamasında 4.cülüğe[*] yükselen Kerber Fransa Açık şampiyonluğunu alması halinde Grand Slam kariyerini tamamlayacaktır.

Bu arada mix-çiftlerde Nicole Melichar (EZONE-100, POLYTOUR SPIN-125)(USA) ve partneri Alexander Peya (AUT), Melichar'ın serviste ve Peya'nın filedeki başarılı oyunları ile büyük ödülün sahibi oldular.

Bu yıl Wimbledon'da genç Yonex oyuncuları, hem genç kızlar hem de genç erkekler çiftlerde finallere yükselerek ve şampiyon olarak, çok başarılı bir grafik çizdiler.

[*] 16-Temmuz-2018 tarihi itibariyle

Genç kızlar çiftlerde Xiyu Wang (EZONE-98, POLYTOUR SPIN-125)(CHN) partneri Xinyu Wang (CHN) ile şampiyon olurken, genç erkekler çiftlerde ise, Finlandiya'lı partneri Otto Virtanen ile gelecek vaat eden oyuncumuz Yankı Erel (VCORE PRO-97, POLYTOUR FIRE-125)(TUR) Wimbledon şampiyonluğunu kazandı. Teniste daha da yükseklere çıkmasını beklediğimiz Yankı'ya kariyerinin devamında başarılar diliyoruz.

Bu yazı hakkında yorum bulunamamıştır. Yazı, yorum eklemeye kapatılmıştır.