Tenis  |    0 yorum  |    17.9.2018

Naomi'nin donanımlarına yakından bakış...

2008'den beri Japonya üretimi Yonex donanımları kullanmakta olan Naomi Osaka Amerika Açık ile kariyerinin ilk Grand Slam ünvanını kazanırken dünya sıralamasında da 7.ciliğe oturdu.

Naomi'nin Raketi: EZONE-98

EZONE raketler güç elde edilmesi için üretilirken Naomi, kendi gücünün yanısıra, kullanmakta olduğu kafa ölçüsü 98 incholan EZONE-98 model raketinden de ilave güç ve kontrol elde ediyor.

Genel bir eğilim olarak güçlü çerçeveler raketlerde bir katılaşmaya (stifness) yol açıyor olmasına rağmen, Yonex Araştırma ve Geliştirme (ARGE) mühendisleri yeni teknolojilerin birleşimleri ile kol-dostu raketler geliştirmeye odaklanmışlar ve sonucunda oyuncuların konforlarından vazgeçmeden güç elde etmelerine imkan sağlamışlardır.

Naomi'nin kullanmakta olduğu EZONE-98 rakete, agresiv oyun stiline uygun olarak, hafif bir ince-ayar modifikasyonu yapılmış ve raketin boğaz kısmına "NAO-CHI" olan lakabı işlenmiş bulunmaktadır.

EZONE Teknolojisi konusunda daha fazla bilgiye bu linki tıklayarak ulaşabilirsiniz.

Naomi'nin Kordajı: POLYTOUR PRO-125 + REXIS-130 hibrid

Turnuvalardaki pek çok pro-oyuncu gibi Naomi de melez (hibrid) yapıda bir kordaj ile mücadele etmektedir. Bu konuda Naomi'yi diğer pro-oyunculardan ayıran bunu doğal bağırsak kordaj kullanarak yapmak yerine, polyester bir kordaj ile multifilament bir kordajı birleştiriyor olmasıdır.

Naomi diklerde, Yonex'in yüksek güç ve spin üreten en konforlu kordajı POLYTOUR PRO-125 kullanırken, çaprazlarda ise multifilament kordajların verdiği konfora ilaveten, hızlı-reaksiyon sağlayan REXIS-130 modeli kullanmaktadır.

REXIS, otomotiv ve tıp endüstrilerinde de kullanılan ve esneklik, geri sekme ve dayanıklılığı kombine eden bir poliüretan malzeme olan FORTIMO™ içermektedir. Bu malzeme ile REXIS kordajlar, yüksek dayanıklılığın yanısıra ileri seviyede hızlı-reaksiyon kazanmaktadır.

Bu yazı hakkında yorum bulunamamıştır. İlk yorumu siz ekleyebilirsiniz >

YORUNUMUZU EKLEYİN